Utrzymać fotel lidera

Dodano przez sowin | 10 października 2019 15:49
Licznik odwiedzin: 406

W piątek 11.10.2019 r. na ligowe spotkanie do Katowic przyjedzie oświęcimska Unia. „Biało-niebiescy” do tej pory odnieśli sześć zwycięstw i dwie porażki.

Szczególnie podziw może budzić niedzielny wynik hokeistów z Oświęcimia, gdyż w derbach Małopolski rozgromili wicemistrza Polski, drużynę Comarch Cracovii Kraków aż 9:1 Unici zdobyli w 8 meczach 17 punktów i z bilansem bramek 31:16 zajmują 4 pozycję w ligowej tabeli.

Katowiczanie jak dotąd pozostają jedyną, niepokonaną drużyną w obecnych rozgrywkach wygrywając wszystkie mecze. W ostatniej kolejce „trójkolorowi” pokonali piłkarskim wynikiem PKH Lotos Gdańsk 1:0. Jedynego gola w tym meczu zdobył Mateusz Michalski. Podopieczni Risto Dufvy w obecnych rozgrywkach pokonali bramkarzy rywali 29-krotnie, natomiast nasi bramkarze musieli zaledwie 10-krotnie wyciągać „gumę” z bramki. Dzięki zdobytymi 20 punktami zajmujemy pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

Oświęcimianie podobnie, jak „GieKSa” przed sezonem gruntownie zmieniły swoje składy. Drużynę z ul. Chemików 4 opuściło 13 hokeistów, natomiast przyszło 11.

Wśród zawodników, którzy zasilili szeregi Unii, znalazł się Jakub Wanacki. Ponadto drużynę znad Soły reprezentuje dwóch hokeistów, którzy w przeszłości występowali w Katowicach: Martin Przygodzki oraz Andrej Themar. W drużynie z alei Korfantego występuje były zawodnik „biało-niebieskich” Kamil Paszek.

Najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny z Małopolski jest Aleksiej Trandin z 13 punktami (3 bramki i 10 asyst), który obecnie zajmuje drugą pozycję w klasyfikacji kanadyjskiej Polskiej Hokej Ligi. Wśród katowiczan najwyżej sklasyfikowany jest Patryk Krężołek z 7 punktami (3 bramki i 4 asysty). Jednak w przypadku naszego zawodnika liczone są punkty zdobyte zarówno w meczach „GieKSy”, jak i Kadry PZHL-u U-23.

W klasyfikacji skuteczności interwencji bramkarzy drugą pozycję ze skutecznością 92.8% zajmuje oświęcimski bramkarz: Clark Saunders, ustępując jedynie Robinowi Rahmowi, który solidnie strzeże katowickiej bramki, broniąc ze skutecznością 94%.

W jedynym przedsezonowym meczu rozegranym między Re-Plast Unią Oświęcim a GKS-em Katowice zwyciężyli podopieczni Nika Zupanicia 6:2.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*