Szymon Lizak poprowadzi niedzielny hit na Bukowej. Woźniak i Wroński pauzują

Dodano przez roberts | 9 lipca 2020 16:30
Licznik odwiedzin: 292

Poznaliśmy arbitra hitowego meczu 31. kolejki drugiej ligi pomiędzy GKS-em Katowice a Widzewem Łódź. Będzie nim Szymon Lizak z Poznania, któremu na liniach asystować będą Maciej Śliwiński i Maciej Cebulski. Funkcję sędziego technicznego pełnić będzie Piotr Lasyk.

Szymon Lizak jest bardzo doświadczonym arbitrem z Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. W swojej dotychczasowej przygodzie z gwizdkiem prowadził 77 spotkań na poziomie drugiej ligi, w których pokazał w sumie 366 żółtych i 19 czerwonych kartek, a także podyktował 34 rzuty karne.

Najwyższy poziom, na jakim Szymon Lizak miał okazję sędziować to zaplecze Ekstraklasy. Uzbierał na tym szczeblu jednak zaledwie 15 spotkań. Ostatni raz otrzymał szansę prowadzenia meczu w pierwszej lidze w sezonie 2016/17. Było to spotkanie 31. kolejki pomiędzy Pogonią Siedlce a Podbeskidziem. Co ciekawe barw Pogoni Siedlce w tamtym starciu bronił nasz obecny zawodnik – Arkadiusz Jędrych.

Arbiter z Poznania zaledwie dwukrotnie sędziował spotkania z udziałem GKS-u Katowice i niestety nie były one dla nas udane. Szymon Lizak pierwszy raz „gwizdał” nam jeszcze w pierwszej lidze, a dokładniej w sezonie 2012/13. GieKSa uległa wówczas u siebie Arce Gdynia 1:2. Na kolejne spotkanie z tym arbitrem musieliśmy czekać ponad sześć lat, aż do 18. kolejki aktualnie trwającego sezonu i przegranej w Pruszkowie z tamtejszym Zniczem.

O ile nasza historia spotkań z Szymonem Lizakiem jest dosyć uboga, to zgoła odmiennie wygląda ona w przypadku naszych niedzielnych rywali. Widzew Łódź jak dotąd spotykał na swojej drodze tego arbitra sześciokrotnie i bilans tych meczów prezentuje się bardzo wyrównanie. Łodzianom udało się dwukrotnie wygrać, dwa razy zremisować i dwa razy przegrać. Mało tego bilans bramek z tych spotkań także jest remisowy, bo wynosi 8:8. W tym sezonie arbiter z Poznania sędziował Widzewowi zaledwie raz w przegranym meczu 2. kolejki z Bytovią (1:2).

Historia meczów GieKSy prowadzonych przez Szymona Lizaka:

2012/13
GKS Katowice – Arka Gdynia 1:2

2019/20
Znicz Pruszków – GKS Katowice 2:1

Bilans: 0 zwycięstw, 0 remisów, 2 porażki, bramki: 2:4

Raport kartkowy

Rafał Górak w hitowym starciu z Widzewem nie będzie mógł liczyć na Łukasza Wrońskiego i Arkadiusza Woźniaka, którzy zmuszeni są pauzować po uzbieraniu czterech żółtych kartek na swoim koncie. Jest to pierwsza taka sytuacja w tym sezonie, kiedy pauzuje w naszych szeregach więcej niż jeden zawodnik.

W zespole Widzewa Łódź żaden z zawodników nie jest zawieszony na mecz w Katowicach.

Stan kartek po rozegranych 30. kolejkach:
Kacper Michalski – 11 ŻK + 1 CK
Michał Gałecki – 9 ŻK
Maciej Stefanowicz – 5 ŻK
Arkadiusz Woźniak – 4 ŻK – ZAWIESZONY
Łukasz Wroński – 4 ŻK – ZAWIESZONY
Szymon Kiebzak – 4 ŻK
Adrian Błąd – 4 ŻK
Grzegorz Rogala – 3 ŻK
Bartosz Mrozek – 3 ŻK
Jakub Habusta – 2 ŻK + 1 CK
Zbigniew Wojciechowski – 2 ŻK
Daniel Rumin – 2 ŻK
Patryk Grychtolik – 2 ŻK
Radek Dejmek – 2 ŻK
Dawid Rogalski – 2 ŻK
Arkadiusz Jędrych – 2 ŻK
Mateusz Kompanicki – 1 ŻK
Kacper Tabiś – 1 ŻK
Marcin Urynowicz – 1 ŻK
Grzegorz Janiszewski – 1 ŻK
Danian Pavlas – 1 ŻK

Pogoda

Niedzielne spotkanie na Bukowej będzie rozgrywane przy dość mocno zachmurzonym niebie i temperaturze oscylującej w granicach 20 stopni Celsjusza. Możliwe opady deszczu.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*