[RYWAL] Kandydat do awansu pełen starych znajomych

Dodano przez marcepan | 12 marca 2020 15:29
Licznik odwiedzin: 306

Niespełna tydzień z koronawirusem w Polsce zmienił rzeczywistość. Podjęto decyzję, że na ten moment rozgrywki II ligi będą kontynuowane bez udziału kibiców. W najbliższą niedzielę GKS Katowice podejmie Górnika Łęczna. Transmisja spotkania zostanie przeprowadzona przez TVP.

Spokojna zima w ekipie wicelidera II ligi. Do zespołu z Łęcznej dołączyli Cierpka, Kalinkowski, Śpiączka. Dwaj pierwsi zawodnicy w poprzedniej rundzie byli zawodnikami klubów z wyższych klas rozgrywkowych. Szeregi Górnika w czasie przerwy zimowej opuścili Mackiewicz i Nakrosius. Kalinkowski oraz Śpiączka reprezentowali barwy naszego zespołu w przeszłości podobnie jak Tomasz Midzierski, który jest podstawowym stoperem Górnika. Stanowi to dodatkowy podtekst przed niedzielnym meczem i można się spodziewać dodatkowej motywacji ze strony wspomnianych zawodników.

Trenerem Górnika Łęczna jest od maja 2019 roku Kamil Kiereś. Szkoleniowiec znany głównie z pracy w GKS-ie Bełchatów oraz GKS-ie Tychy. Z pierwszym z tych klubów trener Kiereś świętował awans do ekstraklasy w sezonie 2013/14.

W czasie przerwy zimowej Górnik Łęczna rozegrał 10 meczów sparingowych. Jednym z ciekawszych rywali w tym okresie był GKS Tychy. Mecz zakończył się porażką Górnika. Bilans spotkań sparingowych to 3 zwycięstwa, 4 remisy oraz 3 porażki. Rozczarowujący początek wiosny w wykonaniu piłkarzy Górnika. Zespół utrzymuje pozycję wicelidera, ale w dwóch pierwszych meczach nie zdobył punktu przy bilansie bramkowym 1:7.

***

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie finansowe poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*