Rezerwy przegrały z Nadwiślanem Góra

Dodano przez Shellu | 19 sierpnia 2012 23:57
Licznik odwiedzin: 1240

Druga drużyna GKS Katowice przegrała w trzeciej kolejce IV ligi z Nadwiślanem Góra 1:3. Spotkanie relacjonuje II trener rezerw GieKSy – Jacek Gorczyca:

Już na początku spotkania po szybkiej akcji i doskonałym prostopadłym podaniu Adama Toszka sam na sam z bramkarzem wyszedł Arkadiusz Kowalczyk i wykorzystał sytuację. W 25. minucie po rzucie rożnym piłka poszła na dalszy słupek, gdzie niepilnowany Łukasz Kanik strzałem w okienko doprowadził do wyrównania. Do końca pierwszej połowy praktycznie trwał mecz Nadwiślan kontra Wierzbicki.

Po zmianie stron brak koncentracji w naszych szeregach spowodował wyjście gospodarzy na prowadzenie. Lewą stroną przedarł się Mateusz Wójcik i w sytuacji sam na sam uderzył w długi róg – nie do obrony. Minutę później w doskonałej sytuacji znalazł się Toszek, lecz z kilku metrów posłał piłkę minimalnie obok słupka. W 80. minucie po dośrodkowaniu rywali błąd popełnił Dariusz Zapotoczny, który nie upilnował Adama Grygiera, a ten pięknym strzałem głową ustalił wynik meczu.

Należy pochwalić Macieja Wierzbickiego, który dał koncert gry. Wybronił bardzo dużo strzałów z dystansu i kilka sytuacji sam na sam. Przy bramkach nie miał kompletnie szans. Dopiero w 88. minucie popełnił jeden błąd, ale nie skutkowało to utratą bramki.

Nadwiślan Góra – GKS II Katowice 3:1 (1:1)
Bramki: Kanik (25), Wójcik (48), Grygier (80) – A. Kowalczyk (2)
Ż. kartki: Marcelo – Steleblak, Kaciczak
Cz. kartka: Steleblak (71, za dwie żółte)
Nadwiślan: Gałka – Mateja, Gad, Wójcik, Kanik, Szędzielarz – Matysek, Furczyk, Gurbisz (67. Marek) – Grygier (86. Baran), Marcelo (83. Rodriguez).
GKS II: Wierzbicki – Nowak (20. Kędzierski, 80. Kiełbowicz), Dębski, Kamiński (65. Basek), Kaciczak – T. Steleblak, Kaźmierczak, Mazurek, Zapotoczny – Toszek, A. Kowalczyk (60. Zawadzki)
Sędziował: Maciej Gaczyński (Bielsko-Biała)