[RELACJA] Za nami plebiscyt ,,Złote Buki 2018”

Dodano przez Adi | 17 grudnia 2018 22:28
Licznik odwiedzin: 1648

W poniedziałek 17 grudnia w Filharmonii Śląskiej odbyła się gala rozdania ,,Złotych Buków” za rok 2018. Galę rozpoczął występ zespołu The Feel Harmonic, który później jeszcze kilkukrotnie pojawiał się na scenie. Oficjalnie wydarzenie otworzył wiceprezydent miasta Katowice Waldemar Bojarun. W swojej przemowie docenił on osiągnięcia hokeistów, siatkarzy, piłkarek i szachistów, pominął jednak piłkarzy. Zapowiedział natomiast plan budowy wielosekcyjnej akademii sportowej. Temat ten poruszył także Marcin Janicki, który przemawiał jako kolejny. On jednak wspomniał o ciężkiej sytuacji drużyny piłkarzy.

Tym razem wyróżnienie dla piłkarza roku zostało przyznane jako pierwsze. Drugi rok z rzędu trafiło ono w ręce zawodnika, który nie występuje już w naszych barwach. Kibice wybrali bowiem Lukasa Klemenza, a jego nazwisko odczytał Gia Guruli. Lukas nie mógł pojawić się na gali, ponieważ wciąż trwają rozgrywki Ekstraklasy, ale nagrał krótkie wideo, w którym podziękował za wyróżnienie.

Nagroda dla piłkarki roku drugi raz w historii trafiła w ręce Angeliny Łąckiewicz-Oślizło. Następnie odbyła się licytacja bombki, która została przygotowana wraz z podopiecznymi Domu Aniołów Stróżów. Licytację prowadził raper Miuosh, a toczyła się ona głównie pomiędzy kapitanami sekcji hokejowej i piłkarskiej. Ostatecznie największą kwotę zaoferował Jakub Wawrzyniak. Doświadczony obrońca zadeklarował, że pieniądze zostaną przekazane, ale bombka trafi do ponownej licytacji.

Siatkarzem roku został Karol Butryn a kolejny ,,Złoty Buk” dotyczył szachisty roku. Ze względu na specyfikę dyscypliny nie było prowadzone głosowanie, a został nim wybrany zawodnik, który zdobył najwięcej punktów w sezonie. Był to Bartosz Soćko.

Nagrodę dla hokeisty roku wręczył Maksymilian Lebek – były zawodnik i trener hokejowej GieKSy, członek naszej Galerii Sław. Kibice hokeistą roku wybrali naszego kapitana – Tomasza Malasińskiego, który odebrał jeszcze jedną statuetkę tego wieczoru. Dokonania hokeistów zostały bowiem wybrane jako wydarzenie roku. Na scenie pojawiła się wówczas cała drużyna. W międzyczasie wręczono także nagrodę za odkrycie roku – trafiła ona do rąk Kingi Kozak.

Na sam koniec po raz drugi przyznano ,,SuperBuka”. Rok temu otrzymał go Jan Furtok, teraz dostał go Franciszek Sput. Galę zakończyła przemowa księdza i kolęda ,,Cicha noc” w wykonaniu The Feel Harmonic.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów,

d/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*