[RELACJA] Tylko punkt w Sosnowcu

Dodano przez Adi | 13 października 2019 19:35
Licznik odwiedzin: 288

W ramach 10. kolejki PHL, która zakończyła pierwszą rundę rozgrywek, GKS Katowice zmierzył się na Stadionie Zimowym w Sosnowcu z miejscowym Zagłębiem. Dla Katowiczan był to pierwszy mecz to pierwszej porażce w tym sezonie.

Już w pierwszej tercji zobaczyliśmy więcej bramek niż w całym piątkowym meczu z Unią Oświęcim. W 14. minucie wynik spotkania otworzył były zawodnik GieKSy Dominik Nahunko, jednak już 2 minuty później do wyrównania doprowadził Jaakko Turtiainen. Na kolejnego gola czekaliśmy do drugiej części meczu. W 29. minucie prowadzenie GKS-owi podczas gry w przewadze dał Marcin Kolusz, któremu podawał Teddy Da Costa. Po dwóch tercjach wynik był korzystny dla GieKSy, jednak już w 5 minucie trzeciej tercji gospodarze zdobyli bramkę na 2:2. Była ona efektem akcji przeprowadzonej przez rosyjski tercet, który między sezonami przeniósł się z Torunia do Sosnowca – Orekhin pokonał Rahma, a asystowali mu Korchokha i Garshin. Wynik ten utrzymał się do 60 minuty, więc potrzebna była dogrywka. W niej lepsi okazali się Sosnowiczanie, a drugiego gola w tym meczu zdobył Nahunko.

Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice 3:2d. (1:1, 0:1, 1:0, 1:0d.)
1:0 Dominik Nahunko (Błażej Salamon, Marek Kaluza) 13:35
1:1 Jaakko Turtiainen (Oskar Jaśkiewicz, Juuso Salmi) 15:27
1:2 Marcin Kolusz (Teddy Da Costa, Grzegorz Pasiut) 28:30 5/4
2:2 Daniil Orekhin (Robert Korchokha, Semyon Garshin) 44:03
3:2 Dominik Nahunko 63:24

Zagłębie Sosnowiec: Radziszewski (Czernik) – Horzelski, Cunik, Kozłowski, Butsenko, Stoklasa – Kaluza, Tryasunov, Orekhin, Korchokha, Garshin – Charousek, Podsiadło, Bernacki, Słaboń, Nahunko – Działo, Salamon, Stojek, Jaskólski