[RELACJA] Kolejne zwycięstwo w dogrywce. Zaczynamy rywalizację ,,od nowa”

Dodano przez Adi | 27 lutego 2020 21:08
Licznik odwiedzin: 423

27 lutego odbył się czwarty mecz ćwierćfinału fazy play-off PHL pomiędzy GKS-em Katowice i Podhalem Nowy Targ. Po trzech meczach w serii do czterech zwycięstw Nowotarżanie prowadzili 2:1. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 18:30 w katowickiej Satelicie.

Już w pierwszych sekundach krążek znalazł się na kiju Emila Sveca tuż przed polem bramkowym, ale Rahm zdołał odbić jego strzał parkanem. Katowiczanie pierwszy strzał oddali dopiero w 6. minucie, ale nie mógł on zaskoczyć Odrobnego. Mogło dokonać tego strącenie krążka przez Cimzara po wrzutce Łopuskiego, ale było ono niecelne. W 8. minucie podwójną karę za niebezpieczną grę wysokim kijem otrzymał Svec. Najprawdopobniej sam Makkonen nie wie, jakim cudem nie trafił z około dwóch metrów do pustej bramki. Była to nasza najlepsza sytuacja podczas tej niewykorzystanej przewagi. Chwilę po jej zakończeniu jeden z Nowotarżan obił słupek naszej bramki. W 17. minucie drużyna gości popełniła błąd przy zmianie i otrzymała karę za nadmierną liczbę graczy na lodzie. Dosyć dobrze graliśmy w tej przewadze, lecz brakowało nam skuteczności. Ostatecznie w pierwszej tercji, dość przyzwoitej w wykonaniu GieKSy, nie widzieliśmy żadnej bramki.

Drugą tercję ponownie lepiej rozpoczęli goście. Szczególnie groźnie zrobiło się po tym, jak Rahm zgubił krążek za własną bramką. W tej sytuacji nie było gola, ale padł on w 23. minucie po precyzyjnym strzale Stadela. Miało to miejsce podczas sygnalizacji kary dla Jaśkiewicza. W 25. minucie ponownie było gorąco, ale Salmi ofiarnie zablokował podanie w sytuacji 2 na 1. Blisko wyrównującej bramki był Franssila, ale nie zdołał zmieścić gumy w okienku przy bliskim słupku. Po chwili jednak wyrównanie stało się faktem za sprawą Patryka Krężołka, który wykorzystał podanie Jaśkiewicza. W kolejnej minucie Michalski otrzymał karę za uderzanie kijem. Najlepszą okazją podczas tej przewagi była akcja Kolusza w osłabieniu. Michalski tuż po wyjechaniu z boksu… uderzył kijem Odrobnego i wrócił na ławkę kar za ten sam faul. Ponownie Nowotarżanie nie stworzyli żadnego większego zagrożenia. W 38. minucie to my otrzymaliśmy szansę gry w przewadze po przewinieniu Stadela. Po 34 sekundach na prowadzenie wyprowadził nas Miika Franssila. Niewiele później sędziowie odesłali na ławkę kar Patryka Krężołka. Nowotarżanie potrzebowali zaledwie 9 sekund, by doprowadzić do wyrównania. Rahm był bez szans po idealnym uderzeniu Alexandera Petterssona z pierwszego krążka. Po 40 minutach dalej mieliśmy remis, ale nie bezbramkowy, a 2:2.

Tym razem to Podhale lepiej rozpoczęło tercję, ale zmieniło się to już po dwóch minutach, kiedy to ukarany za spowodowanie upadku przeciwnika został Jason Seed. Tym razem jednak nie wykorzystaliśmy gry w przewadze. W 46. minucie Podhale wyszło na prowadzenie. Wszystko zaczęło się od nieporozumienia za naszą bramką pomiędzy Rahmem, Koluszem i Wajdą, a zakończyło się skutecznym strzałem z niebieskiej Emila Sveca. Po chwili Odrobny uratował swoją drużynę od straty gola po strzale Makkonena i dobitce Rajamakiego. Tak jak w 28. minucie, tak i teraz do wyrównania w niemal identyczny sposób doprowadził Krężołek, tym razem wykorzystując podanie Franssili. Druga połowa trzeciej tercji była bardzo wyrównana – obie ekipy chciały wygrać ten mecz w 60 minutach, jednocześnie jednak musiały uważać w defensywie. Na 19 sekund przed końcem tercji karę otrzymał Krystian Dziubiński. Krążek w ostatnich sekundach zatańczył w polu bramkowym, ale ostatecznie, podobnie jak dzień wcześniej, do rozstrzygnięcia meczu potrzebna była dogrywka.

Dogrywkę zaczęliśmy od gry w przewadze, której nie zdołaliśmy wykorzystać. W 65. minucie jeden z zawodników Podhala ominął kilku naszych zawodników i znalazł się sam na sam z Rahmem, ale ten kolejny raz nie zawiódł. W grze 4v4 dominowała GieKSa, ale brakowało kropki nad ,,i”. Gra toczyła się bardzo płynnie, rzadko słyszeliśmy gwizdek sędziego. W 75. minucie napór GieKSy przyniósł skutek – Teddy Da Costa z bliska umieścił krążek w okienku bramki i wyrównał stan rywalizacji.

GKS Katowice – Podhale Nowy Targ 4:3d. (0:0, 2:2, 1:1)
0:1 Riley Stadel (Dylan Willick, Richard Jencik)22:37
1:1 Patryk Krężołek (Oskar Jaśkiewicz, Teddy Da Costa) 27:22
2:1 Miika Franssila (Mattias Porseland, Tuukka Rajamaki) 37:55 5/4
2:2 Alexander Pettersson (Richard Jencik, Krystian Dziubiński) 38:55 5/4
2:3 Emil Svec (Riley Stadel) 45:41
3:3 Patryk Krężołek (Miika Franssila, Teddy Da Costa) 48:33
4:3 Teddy Da Costa (Marcin Kolusz) 74:15
Strzały: 29-25

GKS Katowice: Rahm (Kieler) – Kolusz, Wajda, Da Costa, Pasiut, Krężołek – Franssila, Porseland, Łopuski, Cimzar, Michalski – Salmi, Jaśkiewicz, Rajamaki, Makkonen, Turtiainen – Salamon, Krawczyk, Paszek, Starzyński, Tomasik

Podhale Nowy Targ: Odrobny (Vilardo) – Suominen, Seed, Jencik, Willick, Svec – Chaloupka, Stadel, Petterson, Dziubiński, Nattinen – Mrugała, Sulka, Franek, Bulin, Neupaer – Guzik, Wsół, Słowakiewicz, Valentino, Campbel

Lista komentarzy (1) »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. Kris — 27 lutego 2020 @ 22:23

    Brawo Panowie Hokeiści!👏👏👏

 

Dodaj komentarz

*