[RELACJA] GieKSa łapie kontakt. Złoty gol Jaśkiewicza

Dodano przez Adi | 26 lutego 2020 22:11
Licznik odwiedzin: 283

Rywalizacja w ćwierćfinale fazy play-off Polskiej Hokej Ligi przeniosła się do Katowic. 26 lutego odbył się trzeci mecz pomiędzy GKS-em Katowice i Podhalem Nowy Targ. Pierwsze dwa spotkania w Nowym Targu wygrali gospodarze. Początek meczu został zaplanowany na godzinę 19:30.

Choć to GieKSie powinno bardziej zależeć na zwycięstwie w tym meczu, bardzo słabo go rozpoczęliśmy. Mieliśmy problem z wyprowadzeniem krążka z własnej tercji i często już tam go gubiliśmy, co skutkowało strzałami Nowotarżan. Nieco lepiej zaczęliśmy grać od około 5 minuty, kiedy zamknęliśmy Podhale we własnej tercji i oddaliśmy kilka uderzeń. 2 minuty później Krężołek zagrał przed bramkę do niepilnowanego Pasiuta, ale naszego kapitana kijem uprzedził Odrobny. Chwilę później role się odwróciły, ale tym akcja zakończyła się bramką dla GieKSy. Kilka sekund po wznowieniu gry Odrobny łyżwą obronił strzał Makkonena. W 10. minucie Podhale powinno wyrównać po fatalnej stracie Tomasika w tercji ofensywnej, ale Neupauer nie trafił z pierwszego krążka do odsłoniętej bramki. W 11. minucie i 35. sekundzie nasze prowadzenie podwyższył Mateusz Michalski, który na raty pokonał bramkarza po tym, jak gumę w rogu lodowiska wywalczył Turtiainen. W 14. minucie goście złapali kontakt. Krążek we własnej tercji stracił Jaśkiewicz, a Robina Rahma pokonał Tomas Franek. Po pierwszej tercji prowadziliśmy 2:1.

GieKSa nieźle zaczęła drugą tercję, co poskutkowało karą dla Macieja Sulki w 22. minucie. Najlepszą okazję w przewadze miał Mikołaj Łopuski, nie trafił jednak w krążek po podaniu Franssili. W 25. minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Nattinen, ale przegrał pojedynek z Rahmem. 3 minuty później Pettersson dopuścił się faulu w tercji ofensywnej. Po minucie i 20 sekundach Franssila stracił krążek we własnej tercji, po czym rzucił na bandę Dylana Willicka, za co otrzymał karę 2+10. Najgroźniejsza sytuacja Podhala w przewadze miała miejsce, gdy toczący się po bandzie krążek nagle odbił się od niej i nagle znalazł się przed pustą bramką, bo Rahm wyjechał za nią. Choć Podhalanie nie wykorzystali przewagi, to od tego momentu ich gra się poprawiła, ale Rahm był na posterunku. Ostatnie minuty tercji to już zdecydowana dominacja gości, a w ostatniej jej minucie na ławkę kar odesłany został Wajda. Po 40 minutach GKS wciąż prowadził, ale nasi rywale pokazali, że stać ich na odwrócenie wyniku.

Trzecią tercję rozpoczęliśmy od kontynuacji gry w osłabieniu, podczas której Nowotarżanie doprowadzili do wyrównania. Neupauer umieścił krążek obok bezradnego Rahma, który nie zdążył pozbierać się po poprzedniej interwencji. Stracona bramka nie obudziła Katowiczan, którzy od połowy drugiej tercji niemal nie istnieli na lodzie. Szansa pojawiła się w 48. minucie, kiedy na ławkę kar trafił Dziubiński. Nawet wtedy nie stworzyliśmy zagrożenia, a tuż po opuszczeniu boksu Dziubiński znalazł się w sytuacji sam na sam, ale kolejny raz górą był Rahm. Gra GieKSy poprawiła się, ale wciąż brakowało klarownych sytuacji. W 57. minucie ,,Szarotki” nie wykorzystały sytuacji 3 na 1. Po trzech tercjach nadal mieliśmy remis i potrzebna była dogrywka.

W początkowej fazie dodatkowej tercji, rozgrywanej w składach po 4 zawodników, żadna z drużyn nie potrafiła przejąć inicjatywy. W dobrej sytuacji w 7. jej minucie mógł znaleźć się Da Costa, ale został sfaulowany przez Sulkę. Niemal pełne 2 minuty spędziliśmy w tercji Podhala, ale nie zdołaliśmy zdobyć złotego gola. W 11. minucie dogrywki kolejny raz wzorowo w sytuacji sam na sam zachował się Rahm. Zwycięska bramka padła w 74. minucie meczu. Jej zdobywcą był Oskar Jaśkiewicz, który wykorzystał podanie Makkonena. Stan rywalizacji po trzech meczach: 2:1 dla Podhala.

GKS Katowice – Podhale Nowy Targ 3:2 d. (2:1, 0:0, 0:1, 1:0 d.)
1:0 Patryk Krężołek (Grzegorz Pasiut, Teddy Da Costa) 6:36
2:0 Mateusz Michalski (Jaakko Turtiainen) 11:35
2:1 Tomas Franek (Bartłomiej Neupauer) 13:41
2:2 Bartłomiej Neupauer (Samu Suominen, Richard Jencik) 40:45 5/4
3:2 Oskar Jaśkiewicz (Jussi Makkonen) 73:21
Strzały: 37-34

GKS Katowice: Rahm (Kieler) – Porseland, Wajda, Da Costa, Pasiut, Krężołek – Salmi, Franssila, Cimzar, Makkonen, Rajamaki – Tomasik, Jaśkiewicz, Michalski, Turtiainen, Kolusz – Salamon, Krawczyk, Paszek, Starzyński, Łopuski.

Podhale Nowy Targ: Odrobny (Vilardo) – Suominen, Seed, Jencik, Willick, Svec – Chaloupka, Puzic, Pettersson, Dziubiński, Nattinen – Mrugała, Sulka, Franek, Bulin, Neupauer – Siuty, Słowakiewicz, Stadel, Valentino, Campbell.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*