Przewidywany skład na Wartę

Dodano przez Shellu | 16 marca 2013 21:00
Licznik odwiedzin: 1159

W meczu z Wartą nie należy spodziewać się zmian w składzie. Jak mawia stare piłkarskie porzekadło – zwycięskiego składu się nie zmienia. Ewentualnie może spodziewać się 1-2 retuszów.

W bramce na pewno ponownie stanie Łukasz Budziłek. Zagrał na zero z tyłu, pracy miał niewiele, ale w kluczowych momentach uchronił GKS przed utratą bramki.

Na prawej obronie ponownie powinien pojawić się Dominik Sadzawicki, który zagrał poprawnie w Łodzi, ale po piętach depcze mu Michal Farkas, który na ŁKS dał dobrą – choć ofensywną zmianę. Postawienie na Farkasa nie byłoby więc wielką niespodzianką, ale Sadza nie zrobił nic, aby go od tego składu odstawić. Natomiast na lewej stronie tydzień temu widzieliśmy Jarosława Ratajczaka, a tymczasem wystąpił Bartłomiej Chwalibogowski i nie zawiódł, będąc współtwórcą gola. Dlatego też Bartłomiej prawdopodobnie znów wybiegnie w pierwszej jedenastce. Na środku obrony bez niespodzianek – Mateusz Kamiński i Adrian Napierała, którzy jednak wkrótce zyskają konkurentów w postaci wracających do zdrowia kolegów.

Środek pomocy też powinien być bez zmian – Grzegorz Fonfara dobrze spisał się w Łodzi i zaliczył asystę, był ponadto tym piłkarzem, który próbował rozgrywać piłkę na trudnym boisku. Sławomir Duda natomiast w debiucie zdobył bramkę. Pozycja Przemysława Pitrego jest niepodważalna, choć akurat w Łodzi nie zachwycił i liczymy na lepszy występ w Poznaniu. Na lewej stronie pomocy nieźle spisał się Krzysztof Wołkowicz – był aktywny i pożyteczny, dlatego też znów powinien wybiec na boisko od początku. Gorzej spisał się Arkadiusz Kowalczyk i tak naprawdę wszystko zależy od formy Alana Czerwińskiego – jeśli był blisko pierwszej jedenastki, to ma szansę wskoczyć za Kowala do pierwszego składu. Tego jednak na razie nie wiadomo i mimo zakładania takiej możliwości, to jednak postawmy na Kowalczyka, ale musi poprawić jakość swojej gry w porównaniu do meczu z eŁKSą.

W ataku nie brylował Deniss Rakels, ale to jeszcze on powinien zagrać w Poznaniu. Łotysz musi jednak uważać, bo 1-2 słabsze mecze i do jedenastki może wskoczyć Jewhen Radionow.

Jednym słowem skład jaki typujemy na Wartę jest taki sam, jak na ŁKS, z potencjalnym pojawieniem się na boisku Farkasa, Czerwińskiego i Radionowa.

Przewidywany skład GKS:
Budziłek – Sadzawicki (Farkas), Kamiński, Napierała, Chwalibogowski – A.Kowalczyk (Czerwiński), Duda, Fonfara, Pitry, Wołkowicz – Rakels (Radionow).

***


Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację z naszego linku w BetFan i wpłatę minimum 50 złotych,

d/ rejestrację z naszego linku w STS i wpłatę minimum 50 złotych,

e/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Lista komentarzy (1) »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. tolek — 17 marca 2013 @ 07:11

    WARTA POZNAN-GKS KATOWICE 0;2BRAMKI RAKELS I A.KOWALCZYK

 

Dodaj komentarz

*