Przedstawiciel SK 1964 w zespole ds. stadionu

Dodano przez kosa | 7 kwietnia 2016 12:23
Licznik odwiedzin: 5116

W dniu dzisiejszym został powołany zespół roboczy ds. przygotowania wytycznych technicznych do opracowania programu funkcjonalno-użytkowego dla budowy stadionu miejskiego przy ul. Bukowej. Jest to kolejny etap, który przybliża nas do budowy nowego stadionu dla GieKSy.

W sześcioosobowym zespole znalazł się przedstawiciel Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964” Artur Łój. Oprócz niego w skład zespołu wchodzą: Katarzyna Staś (Naczelnik Wydziału Rozwoju Miasta), Tomasz Szpyrka (Radny Miasta Katowice), Stanisław Podkański (Doradca Prezydenta ds. Architektury i Urbanistyki), Sławomir Witek (Naczelnik Wydziału Sportu i Turystyki) oraz Bogusław Lowak (Naczelnik Wydziału Transportu). Przewodnicząca zespołu została Katarzyna Staś.

Zespół zajmie się analizą dotychczas opracowanej dokumentacji projektowej i wskazanie założeń technicznych niezbędnych do przyjęcia w dalszych pracach; sformułowaniem kluczowych wytycznych technicznych do opracowania programu funkcjonalno-użytkowego; uzyskaniem wstępnej akceptacji Prezydenta Miasta dla wypracowanych wytycznych; skierowaniem wytycznych do konsultacji społecznych; rozpatrzeniem uwag zebranych w ramach przeprowadzonych konsultacji społecznych oraz uzyskaniem ostatecznej akceptacji Prezydenta Miasta dla wypracowanych wytycznych.

Dokument został opublikowany na fan page „Stadion dla Katowic„.

Dokument Stadion dla Katowic

8 komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
 1. pawelas197 — 9 kwietnia 2016 @ 13:34

  ma byc stadion taki jak na zdieciu jest to najlepszy projekt na 18 tysiecy i by bylo zajebiscie a nie jakies mozliwosci dobodowy inaczej bedziemy wysmiewani przez wszystkich

 2. Do tomassi — 8 kwietnia 2016 @ 15:44

  I dlatego te odkryte narożnki co były w projekcie umożlwiają rozbudowe do tych 18 tys. No chyba że wolisz projekt rozbudowy jak na piaście. Dach mam na myśli a tak poza tym zobacz poprzednie projekty przed żółtą bryłą. Bo mnie zaprzeczasz temu co nie pisałem, pisałem jedynie żeby nowe stadiony nie były takie same bo wieje nudą i także nie mam na myśli nowego stadionu GKS-u typu jaki miał łks

 3. tomassi — 8 kwietnia 2016 @ 11:21

  Do trojan-ja też lubię krajobrazy i dlatego często wyjeżdżam w góry.
  Stadion bez zabudowanych narożników?
  Stadion z wglądem na niebo?
  Jak rozumiem chodzi o to by był bez zadaszenia, z odkrytymi narożnikami…???
  Cóż pójdźmy dalej, po co w ogóle cztery trybuny-jedną niech zrobią,będą
  super widoki na krajobraz, dachu nie, bo będzie cień i nieba nie widać.
  Więc mamy super stadion z mega akustyką.

 4. pierog — 8 kwietnia 2016 @ 10:29

  min. 15 ooo tys. i zadnej budowy na raty ,na raty to niech krupa se kupi zmywarke a na razie niech jego zona pomywa w recznie!!!Juz mielismy trybuny dwie teraz trzy a potem beda nasze wnuki ogladac moze nowy stadion

 5. kejta — 8 kwietnia 2016 @ 00:34

  Artur wiem ze jestes sam przeciwko 5 ale nie daj sie tam dymac!! minimum 15tys z mozliwoscia rozbudowy do 20. Prosze nie godz sie na zadne 12tys to bedzie dla nas smierc. Nie mozecie sugerowac sie tym ze GieKSa od 10 lat gra tam gdzie nie powinna!! Katowice potrzebuja stadionu na min 15tys mniejszy to bedzie smiech. Poza tym stadion musi zyc caly rok musza na nim byc rozgrywane inne mecze, koncerty, imprezy. Co zorganizujesz na 12 tysieczniku?? grilla z okazji 1 maja??

 6. trojan — 7 kwietnia 2016 @ 18:24

  Najlepiej żeby ten przed ostatni projekt powrócił do łask bo tymi zamkniętymi kopułami po 10-15 tys co są w bielsku, lubinie, gliwicach, gdynii, tychach, lublinie, krakowie i najbardziej w kielcach są po prostu obrzydliwe. Chodzi o rzucanie cienia i o krajobrazowość z trybun. Stadion z płyty z wglądem na krajobraz i niebo dodaje uroku i jak napisał kamel akustyka ma być i jak ja twierdze otwarte narożniki tak mało a tak dużo. Te nowoczesne stadiony co wyżej wymieniłem z wyglądu przyprawiają o depresje. Już ładniejsze stadiony w olsztynie czy w grudziądzu (strasznie przypominają urocze dawne lata). A 30 tysięczniki zamiast robione w stylu zachodnim mogły być budowane w stylu olimpijskim które były popularne w krajach bloku wschodniego. Ta ostatnia opinia o 30 tysięcznikach w zwyż to raczej sentyment do socrealistycznego budownictwa wielkich obiektów sportowych która pokazywała potęge. Wgl także plany obiektów ligowych budowane w latach 50-90 były sympatyczne z wyglądu i budowanie z odrzuceniem do zachodniej architektury chętnie bym przyjął

 7. kamel — 7 kwietnia 2016 @ 14:38

  kolyjny ros prosza – MO BYC AKUSTYK -,reszta standard : zodnych dewiacji typu balkony,sitze raus-to niy es kino,aaaa widza es chop od architektury,mom prosba,niych tyn stadion niy wyglondo ze dystansu hoby rosjechane gowno abo inkszo allianz arena.

 8. kibic bce — 7 kwietnia 2016 @ 12:46

  Ja ma prosbe zbudujcie ten stadion z glowa bez poslizgow i korupcji. Tak aby to mialo rece i nogi, i bylo nas stac na utrzymanie jego.

 

Dodaj komentarz

*