Pietroń: Kluczem dobra gra w defensywie

Dodano przez Shellu | 10 maja 2012 08:35
Licznik odwiedzin: 1036

Po meczu z Polonią Bytom rozmawialiśmy z zawodnikiem, który w GKS zagrał po raz pierwszy od początku – Marcinem Pietroniem.

To był twój debiut od pierwszej minuty w GKS i twoja gra mogła się podobać. Czujesz, że jesteś w formie i możesz wskoczyć do podstawowego składu na stałe?

Chciałbym bardzo, ale myślę, że to nie było jeszcze sto procent tego, co potrafię grać i ja to czuję. Była jedna akcja ofensywna, kiedy dorzuciłem piłkę i życzyłbym sobie więcej takich. Po kontuzji rozegrałem małą liczbę spotkań i szybko zaczęły mnie łapać skurcze. Muszę popracować, aby móc grać przez pełne 90 minut. Cieszę się, że nie było z mojej strony głupich strat, ale też mam żal do siebie, że mało grałem do przodu. Cieszę się, że mogłem pomóc chłopakom w obronie, przeciąć kilka piłek i zaliczyć kilka odbiorów.

Widzieliśmy właśnie przede wszystkim twoją pracę w defensywie. Jesteś typem zawodnika na skrzydle, który jednak lubi grać właśnie w ten sposób?

Przede wszystkim, gdy gra się z przeciwnikiem, który musi wygrać, gra się łatwiej, można spokojnie czekać na nich, dać im porozgrywać piłkę. Byliśmy wąsko ustawieni ze Stefanem, pomagaliśmy środkowym pomocnikom i staraliśmy się stworzyć przewagę. Chcieliśmy zagęścić środek, aby Polonia nie mogła grać prostopadłych piłek i myślę, że w dobrym stylu wypełniliśmy to zadanie.

Czy fakt, że Polonia musiała wygrać, ułatwiało wam grę?

My też musieliśmy wygrać. Gramy w każdym meczu o 3 punkty. W meczu z Płockiem za bardzo się otworzyliśmy i dostaliśmy kontrę. Nie chcieliśmy powtórzyć tego błędu. Przede wszystkim chcieliśmy zabezpieczyć tyły, a wiedzieliśmy, że sami sytuacje sobie stworzymy.

Ze składu wypada na dwa mecze Tomasz Hołota, więc jest to dla ciebie szansa na wskoczenie do składu.

Cały czas trenuję na 100 procent i wszystko zależy od trenera. Ja czuję, że jest i będzie coraz lepiej. Dużo razy w swojej przygodzie z piłką dochodziłem do siebie po kontuzjach i wiem, że te pierwsze mecze były najtrudniejsze.

Zaskoczony jesteś słabą postawą Polonii Bytom?

Polonia nie stworzyła sobie sytuacji, bo graliśmy dobrze w defensywie – byliśmy jednością, graliśmy spójnie i wypełniliśmy założenia taktyczne. Tak jak powiedziałem, w wyniku zagęszczenia środka Polonia nie mogła grać prostopadłych piłek, co zdarzało im się w poprzednich meczach. Trener uczulał nas na to i myślę, że to było kluczem do sukcesu. Do tego meczu podeszliśmy z pokorą, ale też spokojną głową i wiarą w swoje umiejętności.

***

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie finansowe poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*