Parę chwil i koniec

Dodano przez Jarecki | 25 lutego 2020 20:04
Licznik odwiedzin: 140

Górnik Zabrze przegrał we Wrocławiu z tamtejszym Śląskiem 1:2.

Zmarnowane sytuacje lubią się mścić. Niestety to powiedzenie bardzo szybko sprawdziło się w przypadku Zabrzan. Już w pierwszych sekundach Angulo mógł dać prowadzenie Górnikowi. Niestety z kilku metrów nie trafił do bramki wrocławian. Trzy minuty później Śląsk objął prowadzenie. Matras niefortunnie przejmował piłkę wrzuconą w pole karne Górnika, do futbolówki dopadł Stiglec i precyzyjnym strzałem w długi róg pokonał Chudego. W 7. minucie wrocławianie zdobyli drugiego gola. Płacheta bez problemów poradził sobie z Matrasem i dośrodkował w pole karne, tam Raicević uprzedził Bochniewicza i wpakował piłkę do zabrzańskiej bramki. Górnik chciał odrobić straty, ale robił to dosyć chaotycznie i nieskutecznie, musiał też uważać na kontry gospodarzy. Na przerwę Śląsk schodził z dwubramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie mimo dokonanych zmian Górnik praktycznie nie stworzył zagrożenia pod bramką Śląska. Dopiero w 85. minucie Zabrzanie zdobyli gola kontaktowego. Do wrzuconej w pole karne piłki dopadł Angulo i posłał futbolówkę wzdłuż bramki przeciwnika. Piłkę do swojej  własnej bramki skierował Puerto. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze 2:1 (2:0)

1:0  Stiglec, 3′
2:0 – Raicević, 7′
2:1 – Puerto, 85′ (s)

Śląsk Wrocław: Putnocky – Stiglec, Zivulić, Puerto, Musonda, Płacheta (90+3′ Samiec-Talar), Mączyński, Chapek, Łabojko, Pich (80′ Gąska), Raicević (69′ Exposito)
Rezerwowi: Kajzer – Cotugno, Tamas, Dankowski, Szpakowski, Gąska, Bargiel, Samiec-Talar, Exposito
Trener: Vitezslav Lavička

Górnik Zabrze: Chudy – Janża, Bochniewicz, Wiśniewski, Matras, Jimenez, Prochazka, Matuszek (46′ Manneh), Jirka (74′ Kopacz), Krawczyk (46′ Wolsztyński), Angulo
Rezerwowi: Kudła – Paluszek, Kopacz, Manneh, Wolsztyński, Koj, Pawłowski, Zapolnik, Roastkowski
Trener: 
Marcin Brosz

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)
Widzów: 8196

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*