Noty i oceny po Olimpi Elbląg

Dodano przez Błażej | 8 marca 2020 16:00
Licznik odwiedzin: 713

GieKSa w Elblągu rozegrała słabsze spotkanie. Kilku zawodników wypadło ze względu na urazy i choroby. Kilku zagrało na innych pozycjach niż ich nominalne. Przy bardzo dobrej postawie rywali skończyło się porażką. Czas przyjrzeć się indywidualnym występom naszych zawodników.

Bartosz Mrozek – 5

Nie miał wielu sytuacji do wykazania się. Parę strzałów z dalszej odległości obronionych. Świetna interwencja przy ping-pongu w polu karnym i uderzeniu rywala. Przy bramkach bez szans. 

Maciej Dampc – 5

Jak na pierwszy występ nie było tragedii, ale nie ma też dużej ilości pozytywów. W pierwszej połowie tak, jak cały zespół – niewidoczny. W drugiej ciut lepiej. Dał sygnał do ataku indywidualną akcją, przytomnie zaliczył „asystę” przy karnym i szybkim dograniu z autu. 

Arkadiusz Jędrych – 4,5

Brakuje nieco pewności w obronie całej drużyny, to i brakuje pewności u „Arkadiuszo”. Bez większych błędów, ale czegoś po prostu zabrakło, choćby przy wybiciu piłki przy pierwszej bramce w środku pola. 

Mateusz Broda – 4

Kilka momentów elektrycznych, co potęgowała jeszcze grząska murawa. Wyprowadzenie piłki do przodu momentami dobre, momentami mogłoby być lepiej. Wszystko to jednak schodzi na drugi plan. Zawodnikowi życzymy zdrowia, ponieważ kontuzja wyglądała paskudnie.

Kacper Michalski – 3,5

Wszystkie bramki od strony Michalskiego, chociaż z karnym faulował Stefanowicz.  W ataku w pierwszej połowie anonimowy występ. W drugiej zagrał nieco lepiej, mógł mieć asystę przy strzale Rogali. Ogólnie brakowało „ikry” z jesieni. Szczególnie było to widoczne przy powrotach do obrony np. tym z 90 minuty.

Maciej Stefanowicz – 4

Ciężki do oceny występ. W pierwszej w grze do przodu i przytrzymaniu piłki słabo. W drugiej nieco lepiej tak, jak cała drużyna. Na plus kolejny wykorzystany karny, na minus zawalony karny. Jakim cudem w roli obrońcy znalazł się Stefanowicz, przy ataku pozycyjnym rywala, pozostanie zagadką do rozwiązania dla trenera. Czekamy na więcej, ale to w Częstochowie, ponieważ z Łęczna pauza za kartki.

Michał Gałecki – 4

Szybka kartka nieco ograniczyła poczynania defensywnego pomocnika. Próbował rozgrywać, ale czegoś brakowało. Przy pierwszej bramce przegrał ważną piłkę w środku pola. Czy był tam faul? Pozostawiamy Wam do oceny tę sytuację.

Łukasz Wroński – 5,5

W słabszym występie całej drużyny Wroński był nieco jaśniejszą postacią. W pierwszej połowie wszystkie podania celne i dokładne. W drugiej wywalczył karnego, zabrakło niewiele, by strzelił bramkę przy dobitce strzału Rogali. Jeśli szukać małych plusów, to był nim jego występ.

Grzegorz Rogala – 4

Mecz bez historii dla Rogali, gdyby nie jedna sytuacja. Kolejny raz zawodnik w sytuacji sam na sam nie trafia do bramki. Trzeba przyznać, że ze wszystkich jego okazji, ta była najtrudniejsza. Wielu widziało piłkę w bramce po jego strzale, ale zatrzymał ją słupek. Na nowej pozycji zagrał pierwszy raz i było to mocno widoczne. 

Adrian Błąd – 4

Strata przy trzeciej bramce odarła GieKSę ze złudzeń. Generalnie bywały lepsze mecze kapitana i miejmy nadzieje, że one również nadejdą szybko. Czekamy na lepszą grę, ale na dziś był jednym z nielicznych, który próbował grać do przodu. 

Marciu Urynowicz – 2,5

Jedyny pozytywny moment to celny strzał z dystansu. W drugiej połowie bardzo głęboko wychodził po piłkę i trzeba zadać sobie pytanie, czy tej drużynie takie wychodzenie napastnika jest potrzebne. Wydaje się, że nie daje to dużo dobrego. W pierwszej połowie kilka niechlujnych zagrań, które dały kontrę rywalom. Niestety takie zagrania powtarzają się co mecz.

Grzegorz Janiszewski – 4 – grał od 45. minuty

Bez większym problemów wkomponował się zespół po wejściu w drugiej połowie. Nie było źle i liczymy, że wobec kontuzji Brody godnie zastąpi kolegę. 

Piotr Kurbiel – bez oceny – grał od 79. minuty

Dostał mniej czasu aniżeli w poprzednim spotkaniu. Niewiele zdołał zdziałać, bliski dobrej okazji przy stanie 1:1, ale zabrakło strzału. Czekamy na napastnika, który zacznie strzelać bramki.

***

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie finansowe poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

Dziękujemy!

2 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. jeżyk — 9 marca 2020 @ 09:14

    Słabiutko to wygląda. Tradycyjna wiosna w wydaniu katowickim. Teraz jeszcze złęczna baty lub remis i czas zacząć ogrywać młodych. Coś mi sie wydaje że na dłużej zadomowimy sie w tej drugiej lidze

  2. Irishman — 9 marca 2020 @ 00:01

    Przy pierwszej bramce to piłkę wybijał chyba Janiszewski, a nie Jędrych. Poza tym sama akcja poszła stroną Rogali, który zapędził się do przodu, a nie Michalskiego. Choć faktycznie nie wiem po co przy strzale Kacper krył strefę boiska, w której nie było rywali?

    Zastanawiam się też czy przy I bramce Stefanowicz nie powinien raczej asekurować tej strefy boiska skąd padł strzał w sytuacji gdy Gałecki leżał po przegranej, górnej piłce. Nawiasem mówiąc czy możemy obwiniać Gałeckiego, że przy jego wzroście przegrał tą główkę. A w ogóle to w tej całej akcji bramkowej dość biernie zachował się Błąd.

    Urynowicz miał też drugi BARDZO pozytywny moment, którego nie ma na skrócie gdy w I połowie zablokował bardzo groźny strzał przeciwników po kiksie (chyba) Michalskiego. Z tego prawdopodobnie padłby gol.

 

Dodaj komentarz

*