Niedziela na Bukowej: Wielkie Finały „Zagraj na Bukowej” i piknik rodzinny

Dodano przez kosa | 30 maja 2018 10:04
Licznik odwiedzin: 1946

W najbliższą niedzielę oprócz meczu pierwszej ligi pomiędzy GKS Katowice i Górnikiem Łęczna czekają nas Wielkie Finały VIII edycji projektu „Zagraj na Bukowej”, które będą połączone z rodzinnym piknikiem.

„Zagraj na Bukowej” to społeczny projekt, który od kilku lat organizuje klub GKS Katowice, Akademia „Młoda GieKSa”, Dom Aniołów Stróżów oraz Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964”. Polega on na organizowaniu darmowych zajęć piłkarskich na lokalnych boiskach prowadzonych przez profesjonalnych trenerów oraz piłkarzy pierwszej drużyny. W tej edycji odbędzie się łącznie 120 treningów na 20 różnych boiskach w 4 miastach (Katowice, Mysłowice, Jaworzno i Imielin). Treningi są otwarte dla wszystkich, ale w turnieju finałowym zagra po dziesięć dzieci z rocznika 2005 lub młodszych z każdej z lokalizacji. Wyboru składu dokonają koordyntorzy na podstawie frekwencji, a nie umiejętności piłkarskich.

Finałowe zmagania rozpoczną się o godzinie 9:00. Rejestracja zawodników biorących udział w turnieju przewidziana jest o 8:30. Młodym adeptom futbolu przypominamy, aby wzięli ze sobą legitymację lub inny dokument potwierdzający wiek. Zawody będą odbywać się w czterech grupach po pięć drużyn. Do dalszej fazy awansują dwie najlepsze, które w systemie pucharowym wyłonią parę finałową. Finałowe spotkanie zostanie rozegrane na głównej płycie boiska w przerwie pierwszoligowego meczu. Dla najlepszych drużyn przewidziano nagrody, ale pamiątkę otrzyma każdy uczestnik. 

Wszystkie pozostałe osoby zapraszamy na godzinę 9:00 – turniejowi piłkarskiemu będzie towarzyszył piknik rodzinny. Zapraszamy z dziećmi, bo przygotowano wiele atrakcji – dmuchańce, bramka celnościowa, darmowe gadżety, darmowa wata i popcorn, malowanie buziek, obecność GieKSika, animator balonowy (robienie m.in. zwierzątek). Oprócz tego będzie płatny catering, więc nikt nie będzie narzekał na głód. Piknik zakończy się chwilę przed meczem GKS Katowice, który zaplanowano na 12:45. Tak bawiliśmy się rok temu (kliknij tutaj). Na 1,5 godziny przed spotkaniem na Trybunie Głównej pojawi się strefa aktywności Fortuny. 

Więcej o projekcie można przeczytać na dedykowanej stronie (kliknij tutaj). Wielkie Finały „Zagraj na Bukowej” doczekały się także wydarzenia na Facebooku (kliknij tutaj) – będzie nam bardzo miło, jeśli pomożecie w promocji turnieju i pikniku. 

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*