Media o meczu Stal-GieKSa: To hit najbliższej kolejki

Dodano przez Witek | 7 września 2019 09:15
Licznik odwiedzin: 468

W ósmej kolejce rozgrywek II ligi GieKSa rozegra spotkanie na wyjeździe w Rzeszowie z liderem rozgrywek, Stalą. Zapraszamy do przeczytania fragmentów doniesień mediów na temat tego meczu.

 

nowiny24.pl – Stal Rzeszów kontra GKS Katowice, czyli trzykrotny zdobywca Pucharu Polski. To hit najbliższej kolejki

[…] Największe sukcesy święcił jednak w latach 80-tych i 90-tych. Ostatnie lata spędził w 1 lidze i za każdym razem był wymieniany w roli kandydata do awansu. Zawsze jednak czegoś brakowało, a poprzedni sezon był już prawdziwą katastrofą i zakończył się spadkiem.

Latem drużynę przejął Rafał Górak i otrzymał jeden cel – awans do 1 ligi. Początek obecnych rozgrywek „Gieksa” zaczęła jednak przeciętnie, ale w poprzedniej kolejce w końcu wygrała na własnym boisku, co przytrafiło się jej pierwszy raz po ponad roku. Do Rzeszowa katowiczanie przyjadą więc w dobrych nastrojach.

[…] Pojedynek w Łodzi to już jednak historia i teraz liczy się tylko GKS.

– To na pewno zespół grający bardzo ofensywnie, podobnie jak my, z wysoko ustawionymi bocznymi obrońcami. Spotkają się więc dwa zespoły grające odważnie i myślę, że w sobotę czeka nas elektryzujące widowisko – stwierdził trener Niedźwiedź.

 

stalrzeszów.pl – Kolejna futbolowa marka przybywa na Hetmańską

Już w najbliższą sobotę nasza drużyna podejmie kolejną mocną futbolową markę – GKS Katowice.

[…] W poprzednim sezonie wielu komentatorów pierwszoligowej rzeczywistości przepowiadało, iż drużyna z Katowic będzie walczyła o awans do PKO BP Ekstraklasy. Jak to jednak często w piłce bywa takie proroctwa nie zawsze muszą się spełnić i tak też było tamtym razem. Nasi najbliżsi rywale ostatecznie zajęli 17 miejsce w tabeli co zakończyło się ich degradacją do II-ligi. Należy jednak uczciwie przyznać, iż w końcowym rozrachunku do utrzymania „GieKSie” zabrakło bardzo niewiele, gdyż zaledwie jednego punktu!

[…] Apetyty u naszych rywali są jednak zdecydowanie większe więc możemy spodziewać się zaciętej walki o ligowe punkty w Rzeszowie.

Rzeszowska Stal natomiast wciąż legitymuje się bilansem pięciu zwycięstw i dwóch porażek. Nasza drużyna szczególnie imponować może na własnym obiekcie na którym zdobyła komplet punktów. Zwycięstwo w tym spotkaniu nie tylko pozwoliłoby utrzymać obiektowi przy Hetmańskiej 69 status ligowej twierdzy, lecz także umocniłoby „Stalowców” w czołówce tabeli. Jak więc widać w sobotnie popołudnie obie drużyny będą miały o co grać.

Dodatkowym smaczkiem w tym pojedynku będzie także fakt, iż przeciwko swojemu byłemu zespołowi wystąpi Grzegorz Goncerz. Jak pokazały Jego mecze w barwach rzeszowskiej Stali pięćdziesiąt osiem trafień jakie zanotował ten zawodnik grając dla GKS-u Katowice nie było przypadkiem. Czy w najbliższą sobotę nasz napastnik dorzuci coś do swojego dotychczasowego dorobku strzeleckiego kosztem byłej drużyny?

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*