Media o meczu GieKSa-Błękitni: Mocny rywal na początek rundy wiosennej

Dodano przez Witek | 29 lutego 2020 07:05
Licznik odwiedzin: 206

Zapraszamy do przeczytania fragmentów doniesień na temat dzisiejszego meczu GKS Katowice – Błękitni Stargard, który inauguruje rozgrywki II ligi piłkarskiej na stadionie przy ulicy Bukowej w 2020 roku.

 

ligowiec.net – Śląski start

[…] W pierwszym meczu o punkty w 2020 roku Błękitni Stargard zagrają z GKS-em Katowice. Stargardzian czeka inauguracja ligowych zmagań na wyjeździe. Rywalem będzie spadkowicz oraz główny kandydat do awansu. W Katowicach nie wyobrażają sobie kolejnego sezonu spędzonego na trzecim szczeblu rozgrywkowym. Początek sobotniego spotkania o godzinie 17. Jesienią Błękitni ulegli u siebie Gieksie 3:1. Jakakolwiek zdobycz punktowa na Śląsku bez wątpienia będzie sukcesem.

[…] GieKSa notuje passę siedmiu kolejnych zwycięstw przed własną publicznością. Ta pozwoliła jej wspiąć się na trzecią lokatę na koniec roku. Błękitni także lepiej punktują u siebie. Po zimie zajmują ósmą pozycję w lidze, ze stratą punktu do miejsca premiowanego grą w barażach. Stargardzianie nie potrafią wygrać na wjeździe od sześciu spotkań. W tym okresie zdobyli zaledwie jeden punkt w delegacji na osiemnaście możliwych.

 

blekitni.stargard.pl – Startuje II liga. GKS Katowice – Błękitni Stargard

W najbliższy weekend po trzymiesięcznej przerwie do rozgrywek ligowych wracają kluby z I i II ligi. Błękitni Stargard pierwszy oficjalny mecz ligowy w 2020 roku zagrają z jednym z kandydatów do awansu GKS Katowice.

[…] GKS Katowice jest głównym kandydatem do awansu do I ligi. W drużynie z Katowic gra obecnie dwóch byłych zawodników Błękitnych. Lewy obrońca wychowanek Błękitnych Grzegorz Rogala oraz napastnik, który do GKS-u przeszedł po zakończeniu rundy jesiennej obecnego sezonu Piotr Kurbiel.

[…] W meczu rozegranym w 4 kolejce spotkań 17 sierpnia, GKS zwyciężył w Stargardzie przy Ceglanej 3:1. W tamtym meczu na listę strzelców w naszej drużynie wpisał się Wojciech Fadecki. Dla GKS bramki strzelali Adrian Błąd, Arkadiusz Jędrych i Mateusz Kompanicki.

Mateusz Kompanicki w przerwie zimowej przeszedł na zasadzie półrocznego wypożyczenia z GKS do Błękitnych. Do naszej kadry dołączył także Dawid Polkowski z rezerw Jagiellonii Białystok.

Błękitni w meczu z GKS Katowice nie będą faworytem. Mimo tego, jak zapewniają zawodnicy oraz sztab szkoleniowy Błękitnych, zespół zrobi wszystko, aby pokazać charakter oraz zagrać dobry mecz na trudnym terenie.

 

e-stargard.pl – GKS – Błękitni: Mocny rywal na początek rundy wiosennej

W 21. kolejce zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Katowice. Początek spotkania o godz. 17:00. Choć te drużyny w ostatnich latach nie mają okazji żeby często się mierzyć to powinny sporo o sobie wiedzieć, a to ze względu na transfery, jakich dokonały.
Do GKS-u Katowice latem przeniósł się z Błękitnych Grzegorz Rogala, a zimą Piotr Kurbiel. Licząc mecze ligowe i pucharowe napastnik z dziewięcioma trafieniami był drugim strzelcem Błękitnych w rundzie jesiennej. Więcej, bo 13 goli strzelił tylko Wojciech Fadecki. Kurbiela ma zastąpić Mateusz Kompanicki. To zawodnik, który w pierwszej rundzie ustalił wynik meczu przy Ceglanej. Gol na 3:1 dla GKS-u był jego jedynym w barwach drużyny z Katowic.
Wypożyczony piłkarz jest jednym z dwóch graczy, których w sobotę zabraknie.

 – Wyselekcjonowała się grupa 11 ludzi, którzy wyjdą na pierwsze spotkanie z GKS-em Katowice. Nie mamy kontuzji. Wszyscy są gotowi do gry. Dwóch zawodników nie będzie branych pod uwagę. W klauzuli Mateusza Kompanickiego jest, że nie może grać przeciwko GKS-owi. Patryk Paczuk pauzuje za cztery żółte kartki. Pozostali są gotowi do wyjazdu – powiedział trener Adam Topolski.

[…] – Jedziemy tam żeby postawić takie warunki, które przybliżą nas przynajmniej do remisu a może do zwycięstwa. GKS jest zdecydowanym faworytem. Bylibyśmy nieszczerzy gdybyśmy myśleli, że od razu każdego pokonamy. Chcemy grać tak, jak w rundzie jesiennej: widowiskowo i tak żeby sprawić każdemu przeciwnikowi jak najwięcej trudności – przyznał trener Adam Topolski.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*