Marcin Szczerbowicz poprowadzi sobotni mecz w Toruniu

Dodano przez roberts | 2 lipca 2020 16:00
Licznik odwiedzin: 178

Mecz 30. kolejki II ligi pomiędzy Elaną Toruń a GKS-em Katowice poprowadzi sędzia Marcin Szczerbowicz z Olsztyna. Na liniach asystować mu będą Krystian Mucha i Wiktor Wątroba, a arbitrem technicznym będzie Mariusz Korpalski.

Marcin Szczerbowicz to bardzo doświadczony arbiter, chociaż w przyszłym miesiącu skończy dopiero 35 lat. Swoją przygodę z gwizdkiem rozpoczął w 2005 roku i bardzo szybko piął się w górę sędziowskiej hierarchii. Szczerbowicz praktycznie, co roku uzyskiwał awans ligę wyżej i jego droga z B-Klasy na boiska trzecioligowe trwała niespełna 5 lat.
Kolejną promocję otrzymał dwa lata później i sezon 2012/13 rozpoczynał już jako sędzia drugoligowy.

Solidne sędziowanie otworzyło mu bardzo szybko furtkę na zaplecze Ekstraklasy. Jeszcze jako arbiter ze statusem drugoligowym został wyznaczony w 2013 roku do poprowadzenia spotkania I ligi pomiędzy Arką Gdynia i Chojniczanka Chojnice. Do końca sezonu 13/14 gwizdał jeszcze 4 inne mecze na tym poziomie, co mocno przyczyniło się do tego, że kolejną kampanię zaczynał już jako sędzia pierwszoligowy.

Szczerbowicz nie utrzymał się jednak na zapleczu Ekstraklasy, tak długo jakby tego chciał, bo zaledwie dwa sezony. Licznik spotkań w pierwszej lidze zatrzymał się u niego na 29.

Od sezonu 2016/17 sędziuje spotkania na poziomie drugiej ligi i zalicza się do grupy arbitrów Top Amator B. W aktualnie trwającej kampanii sędziował jak dotąd 11 meczów, w których pokazał 45 żółtych i jedną czerwoną kartkę. Odgwizdał także 5 rzutów karnych.

Marcin Szczerbowicz należy do grona arbitrów, których nie wspominamy zbyt dobrze. Jak dotychczas wygraliśmy tylko jeden z czterech meczów prowadzonych przez tego sędziego. Mało tego w ostatnich trzech spotkaniach nie zdobyliśmy punktu, ani nawet bramki (!). Z racji tego, że znaleźliśmy się w trudnej sytuacji na finiszu rozgrywek i punktów potrzebujemy jak tlenu, ta fatalna passa wręcz musi się zakończyć w sobotę w Toruniu.

Historia spotkań GKS-u z udziałem Szczerbowicza

2013/14 (Puchar Polski)
Wigry Suwałki – GKS Katowice 0:2
2014/15
Zagłębie Lubin – GKS Katowice 1:0
Bruk-Bet Termalica – GKS Katowice 1:0
2015/16
Pogoń Siedlce – GKS Katowice 2:0

Bilans: 1 zwycięstwo, 0 remisów, 3 porażki Bramki: 2:4

Raport Kartkowy

Żaden z zawodników GieKSy nie jest zawieszony na mecz w Toruniu. Natomiast lista piłkarzy Rafała Górka zagrożonych potencjalną pauzą w kolejnym spotkaniu powiększyła się o Łukasza Wrońskiego, który otrzymał swoją trzecią żółtą kartkę w meczu z Górnikiem Polkowice.

Zespół Elany w sobotnim spotkaniu będzie musiał sobie radzić bez jednego ze swoich podstawowych obrońców, czyli Wojciecha Onsorge.

Stan kartek po rozegranych 29. kolejkach:
Kacper Michalski – 11 ŻK + 1 CK
Michał Gałecki – 8 ŻK
Maciej Stefanowicz – 5 ŻK
Szymon Kiebzak – 4 ŻK
Adrian Błąd – 4 ŻK
Grzegorz Rogala – 3 ŻK
Bartosz Mrozek – 3 ŻK
Arkadiusz Woźniak – 3 ŻK
Łukasz Wroński – 3 ŻK
Jakub Habusta – 2 ŻK + 1 CK
Zbigniew Wojciechowski – 2 ŻK
Daniel Rumin – 2 ŻK
Patryk Grychtolik – 2 ŻK
Radek Dejmek – 2 ŻK
Dawid Rogalski – 2 ŻK
Arkadiusz Jędrych – 2 ŻK
Mateusz Kompanicki – 1 ŻK
Kacper Tabiś – 1 ŻK
Marcin Urynowicz – 1 ŻK
Grzegorz Janiszewski – 1 ŻK
Danian Pavlas – 1 ŻK

Pogoda

Mecz w Toruniu będzie rozgrywany w bardzo dobrych warunkach atmosferycznych. Temperatura nie powinna przekraczać 23 stopni Celsjusza, a niebo będzie tylko częściowo zachmurzone. Brak opadów deszczu.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*