Kolejne medale zapaśników

Dodano przez kosa | 18 czerwca 2018 20:01
Licznik odwiedzin: 1770

Druga edycja Memoriału im. Grzegorza Pieronkiewicza przyciągnęła do Raciborza ponad stu zawodników z 10 klubów z Polski, Czech i Serbii. Wśród nich było siedmioro reprezentantów ZUKS GKS Katowice.

Najstarszą grupą wiekową byli młodzicy, wśród których znalazło się trzech zapaśników GKS-u Katowice. Najlepszy wynik osiągnął Łukasz Kłopotowski, który pewnie wywalczył złoty medal w kategorii do 85 kg. To kolejny sukces Łukasza, który w maju triumfował Turnieju Pawła Jasińskiego, a w kwietniu w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym Młodzików w Janowie Lubelskim.

Srebrny medal wywalczył Daniel Kania (44 kg), który w finale musiał uznać wyższość Piotra Zubelewicza (WKS Śląsk Wrocław). Tym samym powiększył swoją tegoroczną zdobycz medalową, w skład której wchodzą złoty medal z Turnieju Pawła Jasińskiego, brązowy medal z Grand Prix Krnova oraz złoty medal z mysłowickiego Memoriału Władysława Ruska, Marka Horabika i Grzegorza Gomulaka.

Trzeci z naszych młodzików – Adrian Ufir, niestety nie wywalczył sobie miejsca na podium w najsilniej obsadzonej kategorii wagowej (52 kg) i ostatecznie zajął ósmą lokatę. Nie powtórzył tym samym medalowej dyspozycji, z wcześniejszych występów (brązowe medale z Turnieju Pawła Jasińskiego oraz z Memoriału Władysława Ruska, Marka Horabika i Grzegorza Gomulaka).

Wśród dzieci obaj zawodnicy ZUKS GKS Katowice zdobyli medale: Kamil Szygulski (68 kg) – srebrny, a Oskar Kobylec – brązowy. Obaj mieli już na swoim koncie zdobycze medalowe z Turnieju Pawła Jasińskiego, podczas którego zdobyli odpowiednio – złoty i brązowy medal.

Natomiast w rywalizacji w mini zapasach, w jednej puli wystąpiła dwójka naszych najmłodszych przedstawicieli: Dominik Kopeć i Hanna Jurczyk, zajmując odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce. To już druga zdobycz medalowa Hani, która w czeskim Krnovie wraz z Zuzanną Paszek zapisały się w historii GKS-u Katowice jako pierwsze dziewczyny-medalistki (obydwie wywalczyły brązowe medale).

Na koniec warto wspomnieć o ogromnym sukcesie Jakuba Bade, który wywalczył brązowy medal podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży kadetów w zapasach w stylu klasycznym. Zawody odbyły się w dniach 25-27 maja w Poznaniu, a udział w nich wzięło 160 zawodników z 47 klubów.

***


Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację z naszego linku w BetFan i wpłatę minimum 50 złotych,

d/ rejestrację z naszego linku w STS i wpłatę minimum 50 złotych,

e/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*