Stadion

Stadion GKS Katowice znajduje się w katowickiej dzielnicy Dąb, na pograniczu z miastem Chorzów. Usytuowany jest na obrzeżach Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku. To właśnie na obiekcie przy Bukowej co 2 tygodnie spotyka się rzesza fanów GieKSy.

Obecnie na stadionie GKS Katowice dostępne są dwie trybuny – Trybuna Centralna (Blaszok) i Trybuna Główna. Od lat przyjęło się, że na Blaszoku zasiadają najwierniejsi kibice GKS i to właśnie na tej trybunie – a w szczególności na sektorach B i C – prowadzony jest doping dla naszego zespołu. Trybuna Główna to miejsce, gdzie na spokojnie można obejrzeć widowisko piłkarskie, a dodatkowo sektor 2 pełni funkcję Sektora Rodzinnego. Na Trybunie Głównej znajduje się także loża VIP oraz loża prasowa, a pod nimi są pomieszczenia i korytarze klubowe.

Do niedawna na stadionie mieliśmy także Trybunę Północną, która w swojej historii pełniła głównie funkcję Sektora Gości. Kilkukrotnie jednak, gdy Blaszok był wyłączony z użytku, to właśnie tam umiejscowił się młyn kibiców GKS Katowice.

Od niespełna trzech lat na stadionie przy Bukowej mamy nowe maszty oświetleniowe, które swoją rolę spełniają bardzo dobrze, jednak cały czas w pamięci mamy poprzednie, które nadawały obiektowi specyficzny, wyjątkowy charakter. Kilka lat temu została wymieniona murawa i zainstalowany system jej podgrzewania.

Piłkarze mają do dyspozycji dwa boiska treningowe, jak również pełne zaplecze oraz odnowę biologiczną.

Istnieje kilka sposobów na dostanie się na stadion z centrum Katowic. Z Rynku regularnie kursują tramwaje „6”, „19”, z ulicy 3-go maja tramwaj „11” (wysiadamy na przystanku Dąb Kościół lub Wesołe Miasteczko i idziemy na piechotę ulicą odpowiednio Dębową lub Złotą do stadionu). Z Placu Wolności można dojechać na Bukową autobusami „0”, „50”, „110”, „193” (wysiadamy na przystanku Dąb Krzyżowa) oraz „296” (wysiadamy na przystanku Józefowiec Ściegiennego).