Jest zwycięstwo

Dodano przez Jarecki | 28 października 2020 13:00
Licznik odwiedzin: 184

Po ostatnich porażkach Górnik Zabrze w meczu z Wartą Poznań bardzo chciał wygrać i zachować miejsce w ścisłej czołówce ligi.

Od początku pierwszej polowy  sporą przewagę miał Górnik, ale mimo sporej ilości dobrych okazji nie potrafił udokumentować przewagi. Pierwsza polowa spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, zabrzanie przeważali, stwarzali sobie okazje, ale bramek nie było. Sytuacja zmieniła się w 54. minucie spotkania. Przy rzucie różnym w polu karnym Warty faulowany był Wiśniewski. Sędzia po konsultacji VAR wskazał na wapno. Pewnym wykonawca jedenastki był Jimenez. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie mimo kilku okazji z obu stron.

Następne spotkanie odbędzie się w niedzielę 8 listopada o godzinie 17:30. Górnik Zabrze zagra z lokalnym rywalem Piastem Gliwice.

Warta Poznań – Górnik Zabrze 0:1 (0:0)

0:1 – Jimenez, 54′ (k)

Warta Poznań: Lis – Grzesik, Ivanov, Trałka, Kuzimski, Laskowski (65′ Czyżycki), Kuzdra, Ławniczak (73′ Janicki), Rodriguez (73′ Jaroch), Rybicki (26′ Szmyt), Kupczak