GKS Katowice głównym faworytem walki o awans do I ligi?

Dodano przez kosa | 5 czerwca 2020 17:06
Licznik odwiedzin: 242

Po PKO Ekstraklasie i Fortuna 1 Lidze, spotkania wznowiła również 2. Liga. Pierwsza kolejka po restarcie rozgrywek już za nami. Głównym faworytem do awansu wciąż jest Widzew, jednak po porażce łodzian z outsiderem, na lidera tej rywalizacji może wyrosnąć GKS Katowice.

Widzew powtórzy historię sprzed roku?

Po 22. kolejce, której mecze odbyły się jeszcze przed zawieszeniem ligi, wydawało się, że Widzew może okazać się nie do zatrzymania. Zespół jednak sensacyjnie przegrał na własnym stadionie ze Skrą Częstochowa, przez co jego przewaga nad drugim miejscem zmalała z pięciu do trzech punktów. Czy historia sprzed roku może się powtórzyć i łodzianie nie awansują do I ligi? Patrząc na skład i aspiracje Widzewa, wydaje się to niemożliwe, aczkolwiek reszta zespołów zaczyna deptać “Czerwonej Armii” po piętach. Na portalu Gram Grubo znaleźć można sporo informacji na temat ciekawych zdarzeń wystawianych przez bukmacherów, a jednym z nich jest właśnie awans Widzewa z pierwszego miejsca na zaplecze Ekstraklasy, które legalni operatorzy wyceniają przelicznikiem 1.25.

Udany powrót GKS-u Katowice

Coraz bliżej Widzewa znajduje się jednak GKS Katowice. Zespół, który w poprzednim sezonie opuścił szeregi pierwszoligowców, chciałby jak najszybciej wrócić do wyższej ligi. W drużynie nie brakuje znanych nazwisk – Arkadiusz Woźniak, Adrian Błąd czy Marcin Urynowicz są dobrze znani wszystkim fanom ekstraklasy.

Pierwszy mecz po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa może być dla katowiczan obiecujący. GKS pokonał innego pretendenta do awansu, Górnika Łęczna 2:1. Dzięki temu zespół przesunął się na drugą pozycję, przeganiając rywala z Lubelszczyzny, ale również zbliżając się do lidera. Podopieczni Rafała Góraka tracą już bowiem do Widzewa tylko trzy punkty. Co więcej, 11 lipca zespoły zagrają ze sobą w stolicy Śląska, już przy udziale części kibiców. To może stawiać GKS w roli ligowych faworytów.

Bukmacherzy oceniają szanse awansu z pierwszego miejsca katowiczan na 5.00. Jeszcze większą pewność mają co do bezpośredniej promocji drużyny bez barażów (kurs 1.75).

Kto może zaszkodzić Widzewowi i GKS-owi?

Kto może pokrzyżować plany obu zespołów, które miały wpływ na historię polskiego futbolu? Według bukmacherów najbliżej tego są Resovia (kurs 15.00 na zwycięstwo w lidze i 3.00 na bezpośredni awans) oraz Górnik Łęczna (kurs 20.00 na pozycję lidera na koniec sezonu i 4.00 na TOP2). Jeszcze mniejsze szanse na awans mają Bytovia Bytów oraz Olimpia Elbląg. Bukmacherzy zakładają w obu przypadkach kurs 100.000 na awans z pierwszego miejsca oraz 25.00 na TOP2.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*