[FELIETON] Tak to się zaczęło

Dodano przez StoczeK | 24 marca 2020 16:00
Licznik odwiedzin: 464

Dla nas kibiców nastał czas, gdy trzeba przeżyć bez emocji sportowych kilka tygodni. Czas, gdy o piłce nożnej, ukochanej drużynie, ciężko znaleźć informacje w gąszczu wiadomości o wirusie. Redakcja GieKSa.pl nie zamierza odpuścić i gdy z klubu nie ma nowych wiadomości, my jesteśmy w pełnej gotowości i raczymy Was nowymi materiałami.

Redakcja składa się z kibiców GieKSy, którzy kiedyś siedzieli między Wami na trybunach, a teraz dają Wam możliwość śledzenia tego, co dzieje się w klubie. Jesteśmy na Bukowej, jak i na każdym wyjazdowym meczu GieKSy. Od 8 lat prowadzimy serwis i rozwijamy się dzięki Wam. Od kibiców dla kibiców.

Redakcja

.

Jestem w redakcji od 17 września 2016 roku. Pochodzę z Jaworzna i na GieKSę jeżdżę od 1994 roku. W lipcu 2016 wziąłem rozwód. Był to moment, kiedy GieKSa znów była na pierwszym miejscu. Wcześniej musiałem odkładać ją na bok, gdyż zona była ważniejsza. We wrześniu przed meczem z Miedzią Legnica redakcja szukała na forum kogoś, kto pojedzie z nimi na mecz do Legnicy. Nie namyślając się długo, zgłosiłem swoją kandydaturę. Została rozpatrzona pozytywnie i 17 września udałem się z nowymi kolegami do Legnicy. Niestety mecz był toczony w deszczowej aurze i koledzy z redakcji odradzili mi bieganie z aparatem po boisku. Marcin – fotograf, który wcześniej robił zdjęcia dla portalu, z pewnych przyczyn zrezygnował z tej funkcji i brakowało go, więc zapełniłem lukę, jaka powstała.

Pierwszy raz z aparatem w ręku szczęśliwy, że oglądam mecz z innej perspektywy. Niestety muszę przyznać, zachowałem się jak amator. Wyszło to później, gdy robiłem zdjęcia na Bukowej. W czasie gdy GieKSa strzelała bramkę ja, zamiast robić zdjęcia, cieszyłem się jak kibic. Po kilku meczach kupiłem swój aparat i starałem się być na każdym meczu przy Bukowej. Oczywiście jako fotograf z redakcją odwiedziłem kilka stadionów w Polsce. Wspomniana Legnica, ale także Chojnice, Łęczna, Bytów, Opole czy Mielec. Swój klimat miały też mecze z bliższymi rywalami jak Tychy czy Bielsko-Biała. Niestety od pewnego czasu zmieniłem prace i koliduje ona z wyjazdami na mecze. Na szczęście teraz w redakcji jest kilka osób, które mnie zastępują i po każdym meczu możecie podziwiać fotogalerie.

Te kilka lat spędzonych w redakcji dały mi możliwość spojrzenia na mecze z inne perspektywy. Fotograf nie tylko fotografuje mecz, a całą otoczkę z nim związaną. Zawsze jestem nieco wcześniej na stadionie. Kiedy Wy cieszycie się z bramki, ja muszę to uchwycić i pokazać w fotogalerii. Przed meczem, kiedy Wy wchodzicie na stadion, gdzieś tam jestem i szukam „perełek” do galerii. W przerwie robię zdjęcia trybunom, dzięki temu możecie czasem znaleźć siebie wśród kilkunastu zdjęć z meczu. Kiedy Wy w domu pijecie za zwycięstwo, ja nadal pracuję, abyście jak najszybciej mieli dostęp do zdjęć zrobionych podczas meczów. Na wyjazdach często robimy to z laptopami na kolanach w samochodzie.

Kiedy kolejny raz na forum zobaczycie ogłoszenie z redakcji, nie wahajcie się na nie odpowiedzieć. Może to być dla Was nowa przygoda i spojrzenie na GieKSe z innej perspektywy, a także nawiązanie nowych znajomości.

Jesteśmy dla Was, a Wy dla nas.

redakcja1

.

Do zobaczenia na Bukowej
Maciek „ StoczeK”

Lista komentarzy (1) »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. Nerwus — 25 marca 2020 @ 10:50

    Bardzo fajnie się to czyta.

 

Dodaj komentarz

*