Piłka nożna Prasówka

Doniesienia mass mediów o meczu Pogoń-GKS: GieKSa wygrywa w Siedlcach po zabójczych rzutach rożnych

Zapraszamy do przeczytania fragmentów doniesień mass mediów na temat wczorajszego meczu Pogoń Siedlce – GKS Katowice. GieKSa wygrała 2:0 (0:0).

sportdziennik.pl – GieKSa wygrywa w Siedlcach. Mrozek zrehabilitowany!

Rzut karny obroniony przez Bartosza Mrozka oraz dwa kornery Adriana Błąda przybliżyły GieKSę do I ligi. Kolegów z zespołu na dobry obiad powinien zaprosić Grzegorz Janiszewski.

Jeśli GieKSa bezpośrednio awansuje do I ligi, to za część odpowiedzi na pytanie o kluczowe momenty tego sezonu będzie mógł posłużyć środowy mecz. W gruncie rzeczy nie wydarzyło się w nim nic takiego, czego katowiccy kibice by w swojej drużynie nie znali. Gole strzelane po stałych fragmentach gry, a nie z akcji. Rzucanie przeciwnika na deski w II połowie, albo wręcz w jej końcówce. No i jeszcze głupio prokurowane rzuty karne, bo tak naprawdę od tego należałoby wyjść, opowiadając o spotkaniu w Siedlcach.

Na Bartosza Mrozka po niedzielnym remisie z Widzewem spadła spora krytyka. Zasłużenie. Popełnił dwa kardynalne błędy, zaliczając puste przeloty i nie łapiąc piłki po dośrodkowaniach rywali ze „stojącej” piłki, z których jeden zakończył się golem kosztującym GKS utratę dwóch bezcennych punktów. Młody golkiper, pochodzący z Katowic, ale wypożyczony z Lecha Poznań, na Mazowszu te 2 punkty odrobił. Na początku II połowy obronił „jedenastkę”! Nogą odbił piłkę uderzoną z „wapna” przez Marcina Kozłowskiego, a jego poprawka z bliska okazała się spektakularnie niecelna. Mrozka na dobry obiad powinien zaprosić Grzegorz Janiszewski. Środkowy obrońca od chwili wznowienia rozgrywek ma już na sumieniu trzeciego bezsensownego karnego, podarowanego rywalom swym nieodpowiedzialnym zachowaniem.

Tym razem jednak szczęście było przy nim – i przy całej GieKSie. W futbolu bywa tak, że brzydota też potrafi być piękna. Bramki, jakie zdobyła w Siedlcach, na pewno nie były przedniej urody. Obie padły po dośrodkowaniach Adriana Błąda z rzutu rożnego. Kapitan nie wypracował jednak żadnej czystej asysty, bo po obu tych centrach w polu karnym Pogoni powstawało zamieszanie. Za pierwszym razem piłkę do siatki wpakował Michał Gałecki, zaś za drugim – Arkadiusz Jędrych. Wcześniej przytomnie zachował się wprowadzony z ławki Jakub Habusta, zagrywając mocno wzdłuż linii bramkowej, z czego rosły stoper, występujący niegdyś w… Siedlcach, nie miał prawa nie skorzystać.

[…] Pogoń nie strzeliła gola w domowym występie pierwszy raz od… października, kiedy to pokonał ich w Pucharze Polski sam mistrz kraju Piast Gliwice. Czyste konto GieKSy budzi szacunek tym bardziej, że w dwóch ostatnich kolejkach siedlczanie aplikowali po 3 trafienia liderowi i wiceliderowi, czyli Łęcznej i Widzewowi.

dziennikzachodni.pl – Katowiczanie o krok bliżej awansu

Pogoń Siedlce przegrała z GKS Katowice 0:2 w meczu 32. kolejki II ligi. Katowiczanie nie rezygnują z bezpośredniego awansu do Fortuna 1. Ligi i wygrywając w Siedlcach zrobili kolejny krok w kierunku powrotu do tej klasy rozgrywkowej. To było dopiero drugie wiosenne zwycięstwo katowiczan na wyjeździe.

[…] Podopieczni trenera Rafała Góraka od początku spotkania w Siedlcach wykazywali większą ochotę do gry. W I połowie najlepszą okazję do zdobycia prowadzenia mieli tuż przed przerwą, gdy w polu karnym z piłką znalazł się Marcin Urynowicz, ale fatalnie przestrzelił. Zaraz po zmianie stron świetną okazję mieli gospodarze. PO faulu Grzegorza Janiszewskiego sędzia podyktował rzut karny dla Pogoni. Faulowany Marcin Kozłowski II sam podszedł do piłki, lecz jego strzał obronił Bartosz Mrozek, a dobitka była niecelna. GKS ciągle atakował. Kąśliwy strzał głową Arkadiusza Woźniaka zdołał obronić Rafał Misztal, ale kolejna sytuacja gości w końcu dała im prowadzenie. W zamieszaniu podbramkowym największym sprytem wykazał się Michał Gałecki, który z 6 m skierował piłkę do siatki. Pogoń mogła wyrównać w 82 min. Po rzucie rożnym Adama Mójty strzelał Piotr Marciniec, lecz piłka poszybowała nad poprzeczką. Niewykorzystanie tej okazji zemściło się na siedlczanach. W samej końcówce wygraną GieKSy przypieczętował Arkadiusz Jędrych z bliska pakując piłkę do bramki.

sportsiedlce.pl – GieKSa zdobyła Siedlce. Pogoń pożegnała kibiców porażką

[…] Pierwsza połowa nie przyniosła zbyt wielu emocji. Optyczną przewagę mieli goście, ale nie przekładało się to na groźne sytuacje. Najlepszą z nich nieco po upływie pół godziny miał Marcin Urynowicz, jednak uderzył minimalnie obok bramki. Po stronie Pogoni najbliższy celu był Bartosz Brodziński, który główkował po rzucie rożny. Do przerwy był bezbramkowy remis. W drugiej połowie działo się zdecydowanie więcej.

[…] Po tym trafieniu Pogoń bezskutecznie próbowała wyrównać, a decydujący cios zadała GieKSa. W 88 minucie po kolejnym rzucie rożnym katowiczanie zaskoczyli biało-niebieskich. Tym razem do siatki trafił był Pogonista Arkadiusz Jędrych. Pogoń przegrała z GKS 0:2.

W Pogoń zagrał były piłkarz GKS Dominik Sadzawicki, a w ekipie z Katowice zagrali eks-siedlczanie Piotr Kurbiel i Arkadiusz Jędrych.

zyciesiedleckie.pl – Trzeciego zwycięstwa z rzędu nie było

Nie udało się Pogoni pożegnanie z kibicami. Siedlczanie przegrali 0:2 z GKS Katowice.

[…] Walcząca o awans Gieksa zaatakowała od pierwszych minut. Goście nie byli jednak w stanie dojść do sytuacji strzałowych. Wraz z upływem czasu Pogoniści przetrwali trudny okres i zaczęli grać odważniej. W pierwszych 25 minutach kibice zgromadzeni w maksymalnej liczbie (613) nie uświadczyli celnych strzałów.

[…] W ostatnim kwadransie pierwszej połowy zarysowała się przewaga Pogoni. W jednej z nielicznych sytuacji na strzał z blisko 40 metrów zdecydował się Kamil Walków. Piłka przeleciała nad bramką Bartosza Mrozka w bezpiecznej odległości. W 42 minucie 100-procentową sytuację po dość przypadkowym podaniu zmarnował Urynowicz. Po chwili Walków sprytnie zabrał się z piłką w polu karnym, ale był na bakier ze skuteczności.

[…] W 48 minucie Adrian Błąd zdecydował się na strzał z kilkunastu metrów, ale trafił w dobrze ustawionego Brodzińskiego

[…] Gieksa postawiła na strzały z dystansu. Ani Błąd, ani Kiebzak nie mieli jednak właściwie skalibrowanych celowników. Rezerwowy Arkadiusz Woźniak mógł się zapisać do sędziowskiego raportu tuż po wejściu, ale jego strzał z głowy nie sprawił większych problemów Misztalowi. W 66 minucie Kozłowski II miał okazję zmyć swoje winy. Ofensywny pomocnik otrzymał podanie od Oskara Repki, ale w dogodnej sytuacji przestrzelił.

W 68 minucie Gieksa wyszła na prowadzenie. Michał Gałecki umieścił piłkę w siatce po zamieszaniu podbramkowym. Na kwadrans przed końce meczu czujność Mrozka sprawdził Piotr Marciniec, który pojawiłsię na boisku tuż po stracie gola przez Pogoń. W 77 minucie mogło być po meczu. Kiebzak wycofał do Piotra Kurbiela, który w najważniejszym momencie skiksował. W 82 minucie jeszcze lepszej sytuacji nie wykorzystał Marciniec. Pochodzący z Rzeszowa pomocnik uderzył nad poprzeczką z dosłownie trzech metrów po centrze Adama Mójty z rzutu rożnego.

W 86 minucie Misztal popisał się znakomitą interwencją po potężnym strzale Błąda zza pola karnego. Po chwili drugiego gola dla Gieksy zdobył Arkadiusz Jędrych. Były obrońca Pogoni trafił z bliska po wstrzeleniu piłki w pole karne. Jędrych powtórzył swój wyczyn z Katowic. Wtedy po rzucie wolnym trafił na 2:1, a teraz po rzucie rożnym na 2:0. Wychowanek Znicza Pruszków z szacunku do miejscowych kibiców nie okazywał przesadnej radości.

infokatowice.pl – GieKSa wygrywa w Siedlcach po zabójczych rzutach rożnych

[…] Pierwsza połowa spotkania była bardzo słaba. Pogoń przez całe 45 minut grała mocno cofnięta, czyhając na kontrataki, które wychodziły jej jednak nieporadnie. GieKSa przez większość czasu była w posiadaniu piłki, ale w niczym nie przypominała zadziornej drużyny, która kilka dni temu stoczyła bój z Widzewem i zupełnie nie miała pomysłu na sforsowanie obrony gospodarzy.

[…] Na drugą odsłonę siedlczanie wyszli nastawieni bardziej ofensywnie, dzięki czemu Trójkolorowym łatwiej było się przebić pod ich pole karne.

[…] Gra przyjezdnych w tej odsłonie wyglądała jednak znacznie lepiej i w 69, po rzucie rożnym, udało im się wyjść na prowadzenie po strzale Gałeckiego. Od tego czasu Pogoń ruszyła do ataku, ale poza jedną akcją z 83 min., która powinna się skończyć wyrównującym golem, Trójkolorowi nie tylko umiejętnie się bronili, ale wyprowadzali także bardzo groźne kontrataki. W końcówce, po kolejnym rzucie rożnym, Misztala pokonał Jędrych i tym samym GieKSa zwyciężyła na trudnym boisku w Siedlcach 2:0, zachowując cały czas szanse na bezpośredni awans do pierwszej ligi.

siedlcesiedzieje.pl – Pogoń – GKS 0:2 (Statystyki)

87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

Skrobacz: „Posypaliśmy się po tej niecodziennej sytuacji z karnym”

Po meczu z Podbeskidziem odbyła się konferencja prasowa z udziałem trenerów obu drużyn – Rafała Góraka i Jarosława Skrobacza.

Skrobacz: Dzień dobry. Wiadomo, że w takim spotkaniu, które kończy się tak wysokim zwycięstwem rywala, ciężko coś skomentować. Obojętnie co się powie, to nie będzie to coś, co nam pomoże. Myślę, że przyjechaliśmy przygotowani, ale posypaliśmy się. Ta sytuacja z 26. minuty, nie dość, że rzut karny, to później kolejna. Taka sytuacja często się nie zdarza, ale to nie był koniec meczu, a morale nam siadło. Graliśmy bez wiary w swoje umiejętności. Do tego momentu myślę, że byliśmy w stanie realizować to, co sobie założyliśmy, ale było za mało.

Pytanie o końcówkę spotkania i zachowanie Jodłowca. Tragiczny błąd?
Skrobacz:
Fajnie nam się wszystko ocenia, oglądając z trybun czy sprzed telewizora. Potrafimy wygłaszać teorie, a na boisku jest frustracja. Tomek ma swój charakter. Dla niego nie było to miłe, jak i dla nas, to jest odruch. Nie chce wypowiedziami nas wybielać. Naszym zadaniem najważniejszym jest dobrze te dwa tygodnie wykorzystać. Ta przerwa nam spada z nieba. Podejść trzeba do tego tak samo, jakbyśmy przegrali 0:1 po dobrym meczu. Trzeba odrzucić złe myśli.

Pytanie: czy stadion przy Bukowej jest dla pana pechowy? Druga porażka z rzędu.
Skrobacz:
Pamiętam też, że tutaj wygrywałem. Dzisiaj źle nam się to ułożyło i nie jest nam do śmiechu.

Pytanie: czy to był dla pana mecz wyjątkowy? Był pan kandydatem na trenera GKS Katowice w zeszłym roku.
Skrobacz:
Nie, nie miało to żadnego wpływu. Oczywiście, że prowadziłem rozmowy, bo nie jest to tajemnicą, bo wiecie wszystko. Prowadziłem rozmowy nie tylko z Katowicami.

***

Górak: Pogratulowałem przed chwilą zespołowi wysokiego zwycięstwa. To dobrze, że drużyna wykorzystała w dojrzały sposób przewagę jednego zawodnika. Bardzo pewnie i dziarsko sobie radzili z przewagą. To na pewno duży plus, bo dużo meczów jako trener grałem w deficycie osobowym. Bardzo dobrze się to odwraca. Ta pewność to też jest nasza siła, która daje nam bardzo potrzebne punkty. Musimy skupić się na tej przerwie reprezentacyjnej, aby drużyna wróciła dobrze nastawiona na spotkanie na boisku w Sosnowcu. Za chwilę hokeiści rozpoczynają półfinał, trzymamy kciuki. W sobotę dziewczyny walczą. Zawsze trzymamy kciuki za drużynę Grześka. Chłopaki na dole za te wydarzenia w GKS-ie kibicują.

Pytanie o defensywę. GKS stracił do tej pory 3 bramki. Widać poprawę?
Górak:
Drużyna rzeczywiście nie zmieniła się diametralnie, jeśli chodzi o osoby. Doszedł do nas Kuusk, wartościowy zawodnik. Jesteśmy w tym samym gronie. Bardzo dużo czasu poświęciliśmy w tym okresie działaniom defensywnym. To przynosi na razie efekt. Chciałoby się mówić o sezonie, o całości. Na razie jestem zadowolony, bo poprawa jest widoczna.

Pytanie: czy Kuusk to był brakujący element układanki?
Górak:
Bartek, kiedy przychodził z Jastrzębia, nie przychodził na tę pozycję, ale o tym z nim od razu myśleliśmy. Marten był potrzebny nam, jeśli chodzi o ilość środkowych obrońców i warunków treningowych i tutaj zdaje swoje zadania. Bardzo duża rola dyrektora w tym transferze, trafiony w pełni.

Pytanie: można dziś chyba powiedzieć, że dobrze się stało, że Jędrych nie trafił karnego?
Górak:
No tak, zaplanowane w 100 proc. Fajnie, by tak było, ale rzeczywistość jest taka, że dobrze się skończyło.

Pytanie: Błąd przy karnym to na przełamanie?
Górak
: Gdzieś mu to siedziało w głowie, ten Raków. Żartowaliśmy sobie w szatni czasem w tym temacie.

Pytanie: Kuusk zdjęty, żeby trochę odpoczął przed starciem z Robertem Lewandowskim?
Górak:
Życzę mu udanego występu, tak jak Kozubalowi, którzy reprezentują swoje kraje. Życzę mu jak najlepszego występu, ale życzę wszystkiego najlepszego reprezentacji Polski.

Pytanie: Jędrych miał trochę dziwnych strat. Było to denerwujące?
Górak:
Boisko przeszło dużo zabiegów i było dużo piasku. Ci zawodnicy, którzy są wysocy, mają zadanie utrudnione.

Pytanie: dziś czwarte zwycięstwo z rzędu i przerwa. Krzyżuje to plany?
Górak
: Staram się nie wracać do tego, co było. Można analogie, ale nie chcę wracać do tego. Nie możemy wracać do tego, musimy wykonywać swoją pracę. One zawsze są, zawodnicy, którzy dużo grali, mogą trochę się zregenerować. Mamy zaplanowaną grę kontrolną. Dla mnie nie jest to żaden problem. Przerwa jest dla wszystkich zespołów.

Pytanie: GieKSa dziś zrobiła lanie, tymczasem kolejny mecz w śmigus-dyngus.
Górak:
Śledzę, doskonale znam tę ligę. Jestem w niej długo. Zdaję sobie sprawę, jakie problemy mają różne zespoły. Rywalizacja sportowa ma to do siebie, że zawsze się coś pamięta. W Sosnowcu na otwarcie przegraliśmy. Ostatnio na Bukowej mieliśmy spore problemy. Zawsze dodatkowa adrenalina w takich meczach jest. Czekamy z niecierpliwością. Cieszymy się i czekamy na ten mecz.

Pytanie: mamy połowę Marca, ale baraże będą późno. Czy planujecie zawodników pod kątem awansu?
Górak:
Wszyscy mogą być spokojni. My pracujemy na tyle wydajnie, że będziemy gotowi na wszelkie możliwości. To już nie jest kwestia Góraka czy jego sztabu, tylko szerszego myślenia strategicznego. Na pewno się wszyscy przyglądali tej rundzie i widzą, jak się to krystalizuje. My będziemy gotowi do następnego meczu i każdego kolejnego. Pracujemy niezmiennie i cierpliwie. Czasem te etapy są niewidoczne, trzeba bardzo dużo cierpliwości. Co będzie dalej? Nie wiem, ale jeśli chodzi o planowanie, to jestem przygotowany na każde rozwiązanie.

Pytanie o Marca. Wrócił do składu. Czy oczekiwał trener na takie przełamanie?
Górak:
To jeden z zawodników takich, gdzie potencjał jest znacznie większy niż to, co pokazuje na boisku. Strzały, dryblingi – ma dobre umiejętności i na nie czekałem. To zawodnik, którego trzeba cierpliwie prowadzić. Mam ogromną radość, że Mateuszowi się przelewa na plus. To zawodnik bardzo skryty, trzyma dużo w sobie. Cieszę się, że mu się darzy w tej rundzie. Czekamy na kolejne dobre występy. On musi ciągle pokazywać, że jest wartościowy.